XVIII Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górą

znaczek2014Tradycyjnie już, w maju, wybraliśmy się do Matki Najświętszej na Jasną Górę. W tym roku wizyta nasza u Pani Jasnogórskiej zbiegła się z comiesięczną pielgrzymką Wadowiczan, tzn 16 maja. Mieliśmy więc okazję wspólnie dziękować Panu Bogu przez ręce Maryi za kanonizację naszego wielkiego Rodaka – papieża Jana Pawła II.
Mimo niesprzyjającej pogody (ulewny deszcz i zimno) uczestnikom XVIII już Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę dopisywał humor i pogoda ducha. Pewnej korekcie uległ jedynie program naszych odwiedzin u Królowej Polski. Zamiast bowiem tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich wysłuchaliśmy konferencji ks. Proboszcza Stefana Jezuska o znaczeniu kultu Matki Bożej w Kościele i mieliśmy okazję wyśpiewać Maryi naszą miłość zarówno w Jasnogórskim Wieczerniku jak i potem podczas Nabożeństwa Majowego w Kaplicy Cudownego Obrazu.
Wielu pątników skorzystało z Sakramentu Pokuty, wielu adorowało Pana Jezusa w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, niektórzy odprawiali Drogę Krzyżową z pomocą obrazów Jerzego Dudy Gracza, a jeszcze inni podziwiali pamiątki związane ze świętym Jane Pawłem II, które zostały wyeksponowane w Sali Rycerskiej.
Przez te kilka godzin mogliśmy się nacieszyć bliskością Matki Najświętszej, szczególną i niepowtarzalną atmosferą Jasnej Góry, poczuciem wspólnoty i Bożą Obecnością.

Wzmocnieni duchowo, po Apelu Jasnogórskim, wróciliśmy do Krupskiego Młyna.

Zdjęcia z Pielgrzymki

Statystyka XVIII Pielgrzymki:

1. Dwa autokary pątników

2. Dwaj opiekunowie duchowi
- ks. proboszcz Stefan Jezusek
- ks. wikary Krzysztof Dudziński

3. prowadzący modlitwy i śpiew w autokarach
- Ludwika Gawron i Maria Mielczarek
- Ewa Kluba i Martyna Giera

4. oprawa muzyczna Mszy św.
- organista – p. Krzysztof Brodziak
- kantor - Ola Orłowska

5. autor projektu plakietki, fotograf i opiekun parafialnej strony internetowej
- Dariusz Zawadzki

6. Jeden autokar pielgrzymów z zaprzyjaźnionej parafii Koty z ks. proboszczem Marcinem Kwoczałą.

7. Pątnicy indywidualni podróżujący samochodami

Mirosława Maria