A tak spędzamy ferie ;)

W drugim tygodniu ferii zimowych udało nam się wyjechać na jeden dzień by odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich oraz pojechać na kręgle, gdzie mile wspólnie spędziliśmy czas.

10979384 707357782711690 479028108 n

Czym zajmują się Marianki z Krupskiego Młyna?

Dziewczyny należące do grona Dzieci Maryi to Marianki o zróżnicowanych temperamentach i w różnym wieku. Prężnie udzielają się w Kościele. Służą przy ołtarzu, co tydzień gromadzą się na spotkaniach. Pomagają w przygotowaniu rozmaitych uroczystości parafialnych. Udzielają się w służbie bliźniemu. Oprócz tego potrafią się bawić i radośnie spędzać czas wolny, m.in. uprawiają różne dyscypliny sportu: siatkówkę, piłkę nożną czy tenis stołowy. Reprezentują naszą parafię na zawodach sportowych i osiągają liczne sukcesy.

Zdjcie0133SiatkarkiP1010603

Kim są Dzieci Maryi?

Marianki_Rudy_2010Dzieci Maryi to wspólnota kościelna, która zrzesza młode dziewczęta. Powstała ona pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure. Dziewczyny należące do wspólnoty poprzez swoją modlitwę i postępowanie chcą być jak najbliżej Matki Bożej - Ją poznawać, naśladować, prosić o wstawiennictwo. Najważniejszym świętem dla Marianek jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.