Rowerowa pielgrzymka na Górę Świętej Anny

13 maja odbyła się po raz 12 pielgrzymka rowerzystów na Górę Świętej Anny. Naszą parafię reprezentowała grupa 17 rowerzystów.

Cel osiągnięty

Grupa Krupa osiągnęła 11 czerwca o godz. 14.00 najważniejszy cel swojej wyprawy, czyli dotarła do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie.

Przypominamy, że pełną relację z całej wyprawy możemy śledzić na profilu grupy.

Rusza "Misja Maryja"

W czwartek rusza "Misja Maryja". Grupa składa się z 10 uczestników i ruszają w kierunku Medjugorie. Misja trwać będzie od 4.06 do 21.06.

Tymczasem zamieszczamy zdjęcia z pielgrzymki do Matki Bożej Piekarskiej, w której jak co roku Grupa Krupa wzięła udział.

Zdjęcia z pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śl. - Rusza "Misja Maryja"

Pielgrzymka rowerowa do Rud

W sobotę 27 września odbedzie się pielgrzymka rowerowa do Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Ramowy program:

7:30 wyjazd spod kościoła w Krupskim Młynie,
od 11:00 rejestracja grup i indywidualnych pielgrzymów,
12:00 Msza Święta w intencji pielgrzymów,
13:15 spotkanie integracyjne w gronie rowerzystów,
14:00 nabożeństwo przed obrazem i błogosławieństwo pielgrzymów.

Powrót do naszej małej Ojczyzny

W poniedziałkowe popołudnie nasz techniczny bus zatrzymał się w miejscu startu wyprawy czyli przed kościołem w Krupskim Młynie. Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni powitaniem. Ku naszemu zdziwieniu czekało na nas mnóstwo ludzi - rodziny, znajomi, przyjaciele. O wspaniałą oprawę postarał się ks. Krzysztof. Bijący na powitanie dzwon i po obfite pokropienie wodą święconą wprowadziło nas do kościoła, gdzie odbyło się krótkie nabożeństwo powitalne. Później gratulacjom, uściskom nie było końca. Były łzy radości, kwiaty, pamiątkowe niespodzianki a wracających do domu bohaterów witały tryumfalnie przystrojone drzwi domów. Wieść o naszym powrocie dotarła również do mediów. Prasa i lokalna telewizja przeprowadzała wywiady z nieprzywykłymi do takiej popularności kolarzy. Mamy nadzieje, że po wielkiej radości uda się niebawem wrócić do codzienności w naszej małej społeczności.

ZDJĘCIA nakrupie link