Cel osiągnięty

Grupa Krupa osiągnęła 11 czerwca o godz. 14.00 najważniejszy cel swojej wyprawy, czyli dotarła do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie.

Przypominamy, że pełną relację z całej wyprawy możemy śledzić na profilu grupy.

Rusza "Misja Maryja"

W czwartek rusza "Misja Maryja". Grupa składa się z 10 uczestników i ruszają w kierunku Medjugorie. Misja trwać będzie od 4.06 do 21.06.

Tymczasem zamieszczamy zdjęcia z pielgrzymki do Matki Bożej Piekarskiej, w której jak co roku Grupa Krupa wzięła udział.

Zdjęcia z pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śl. - Rusza "Misja Maryja"

Pielgrzymka rowerowa do Rud

W sobotę 27 września odbedzie się pielgrzymka rowerowa do Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Ramowy program:

7:30 wyjazd spod kościoła w Krupskim Młynie,
od 11:00 rejestracja grup i indywidualnych pielgrzymów,
12:00 Msza Święta w intencji pielgrzymów,
13:15 spotkanie integracyjne w gronie rowerzystów,
14:00 nabożeństwo przed obrazem i błogosławieństwo pielgrzymów.

Powrót do naszej małej Ojczyzny

W poniedziałkowe popołudnie nasz techniczny bus zatrzymał się w miejscu startu wyprawy czyli przed kościołem w Krupskim Młynie. Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni powitaniem. Ku naszemu zdziwieniu czekało na nas mnóstwo ludzi - rodziny, znajomi, przyjaciele. O wspaniałą oprawę postarał się ks. Krzysztof. Bijący na powitanie dzwon i po obfite pokropienie wodą święconą wprowadziło nas do kościoła, gdzie odbyło się krótkie nabożeństwo powitalne. Później gratulacjom, uściskom nie było końca. Były łzy radości, kwiaty, pamiątkowe niespodzianki a wracających do domu bohaterów witały tryumfalnie przystrojone drzwi domów. Wieść o naszym powrocie dotarła również do mediów. Prasa i lokalna telewizja przeprowadzała wywiady z nieprzywykłymi do takiej popularności kolarzy. Mamy nadzieje, że po wielkiej radości uda się niebawem wrócić do codzienności w naszej małej społeczności.

ZDJĘCIA nakrupie link

Dojechali do Rzymu

Rzym - cel osiągniętyGdy już wreszcie dojechaliśmy na plac Św. Piotra RADOŚĆ TAK WIELKA WYPEŁNIŁA SERCA NASZE, że aż chcieliśmy ją wykrzyczeć. Spotkaliśmy się z wielkim uznaniem i zainteresowaniem wielu ludzi obecnych na placu. GRUPA KRUPA musiała odpowiedzieć na wiele pytań a trzeba dodać, że w wielu językach ale skoro daliśmy radę dojechać, to i dogadać się udało.

POBYT W RZYMIE DZIEŃ 1 Google-Plus-icon link DZIEŃ 2 Google-Plus-icon link