Do tańca i do różańca ;)

Ministranci nie tylko spotykaja się przy ołtarzu czy na cotygodniowych zbiórkach, ale także tworzą wspólnotę chłopców. W ramach pielęgnowania naszej wspólnoty wykorzystaliśmy czas ferii zimowych by wspólnie pojechać do kina, a także odwiedzić Sanktuarium Maryjne w Piekarach Śląskich.

7655753.3

Zespół lektorski

Parafialny zespół lektorski powstał 8 grudnia 1996 roku. Składa się w większości z osób dorosłych. W trakcie licznych spotkań lektorzy przygotowywali się praktycznie (ćwiczyli umiejetność publicznego czytania) oraz duchowo (poprzez formację biblijną i liturgiczną). Podczas uroczystej Mszy świętej w dniu 11 stycznia 1997 roku wszyscy lektorzy otrzymali z rąk ks. biskupa Gerarda Kusza upoważnienie do pełnienia posługi lektorskiej. Od tego czasu parafialny zespół lektorski wykonuje przysługującą im funkcję.

Kim są Ministranci?

kimsaminstranci

Słowo ministrant pochodzi od łacińskiego „ministrare”, co znaczy „służyć”. To określenie w doskonały sposób definiuje postać ministranta, bowiem jego głównym zadaniem jest posługiwanie do Mszy Świętej. Nie jest to służba w  potocznym tego słowa znaczeniu. Ta służba jest wspaniałym zaszczytem. Zrozumienie tego powoduje, że do kościoła  każdego ministranta coś przyciąga, i nie zawsze jest to poczucie obowiązku, zbieranie punktów lub coś podobnego. Do kościoła raczej przyciąga chęć służenia samemu Bogu.

Czytaj więcej: Kim są Ministranci?